#FacebookNieGryzie – Jak przyznać dostęp do konta reklamowego?

#FacebookNieGryzie – Jak przyznać dostęp do konta reklamowego?

Ostatnimi czasy mamy sporo roboty przy reklamach na Fejsie (czy tam Meta Ads – trzymając się oficjalnej nomenklatury) i zauważyliśmy, że non stop pojawia się kluczowe pytanie: No dobra, jesteśmy dogadani, ale jak wam dać dostęp, żebyście te reklamy mogli robić? 🧐
Otóż w bardzo prosty sposób – tutaj instrukcja krok po kroku 👇

Krok 1. Najważniejsze to sprawdzić na samym początku, czy do naszego FanPage założone jest już „konto firmowe”. Jak to zrobić? Najprościej przejść po ten adres👉https://business.facebook.com/select👈.
Link przekieruje na stronę wyglądającą mniej więcej w ten sposób:

Jeżeli faktycznie tak się stało to bardzo dobrze. Oznacza to, że śmiało możesz przejść do następnego kroku. W innym przypadku może okazać się konieczne założenie konta firmowego, ale spokojnie tutaj za niedługo będzie dodatkowa instrukcja specjalnie dla Ciebie 😉 (ale jeszcze trzeba poczekać).

Krok 2. Kliknij wszystkie narzędzia (te trzy kreseczki u góry) -> a następnie ustawienia firmowe.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2-1024x320.png

Krok 3. Przejdź do partnerzy -> następnie dodaj -> i wybierz przyznaj partnerowi dostęp do swoich zasobów.

Krok 4. Wyświetli się okienko, do którego należy wprowadzić identyfikator partnera. Skąd go wziąć? Taką informację musi podać potencjalny partner. Jeżeli to Primates.pl jest tym partnerem (mamy taką nadzieję 🙊) użyj tego: 2545402252294657 -> i kliknij dalej.

Krok 5. Wybierz zasoby, które chcesz udostępnić swojemu partnerowi. Najważniejsze to: strona, konto reklamowe, konto na Instagramie i zestawy danych.
Krok 6. Wybierz konkretny zasób (np. strona) oraz poziom dostępu. Do optymalnego zarzadzania i tworzenia reklam najlepiej przyznać pełny dostęp. UWAGA: przewiń listę na sam dół – dopiero wtedy zobaczysz pełna kontrola.

Krok 7. Kliknij zapisz zmiany.
Krok 8. Ten jest najlepszy. Wszystko ogarnięte. Teraz wystarczy, że partner potwierdzi zaproszenie i zacznie robić reklamy. Usiądź wygodnie i czekaj na efekty 😉 możesz też sprawdzić nasze inne wpisy 👇